Reklama
Reklama

Kolejna ulica w Poznaniu zyskała nowy wygląd

fot. UMP

Ulica Wyłom została przebudowana na odcinku między ul. Piątkowską a Nasienną.

Mieszkańcy mogą korzystać z nowego chodnika i uporządkowanych miejsc parkingowych. Posadzone zostały również dodatkowe drzewa i trawniki - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. Ten kilkusetmetrowy odcinek jest ważnym łącznikiem pomiędzy Winiarami a Winogradami. Spacerując czy jadąc rowerem można przedostać się kładką nad trasą szybkiego tramwaju oraz ul. Mieszka I i dojechać aż nad Wartę lub Cytadelę - dodaje.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Jak podkreślają miejscy urzędnicy przebudowa ul. Wyłom mogła dojść do skutku dzięki poprawce do budżetu zgłoszonej przez radną Małgorzatę Dudzic-Biskupską. Udało się zyskać aprobatę do przygotowania koncepcji budowy ul. Wyłom i doprowadzić do przebudowy tej ulicy. Korzystają z niej mieszkańcy os. Powstańców Warszawy oraz położonego nieopodal osiedla domów jednorodzinnych - tłumaczy Dudzic-Biskupska

W ramach inwestycji powstał chodnik z kostki brukowej po południowej stronie ulicy, nowe krawężniki i zjazdy do posesji, częściowo odtworzona została nawierzchnia jezdni. Miejsca parkingowe wyznaczono na północnej stronie drogi, a na jezdni pojawiły się trzy progi zwalniające. Całość uzupełniła zieleń - nowe drzewa i trawnik. Inwestycja była również okazją do budowy kanału technologicznego pod ziemią oraz do przebudowy odwodnienia - dodają miejscy urzędnicy.
Przebudowa ulicy była również okazją do budowy kanału technologicznego do poprowadzenia pod ziemią kabli oraz do przebudowy odwodnienia. Posadzono nowe drzewa i powstał liczący ok. 400 metrów kwadratowych trawnik - kończą.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
6.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro