Reklama
Reklama

Wspaniałe informacje zza oceanu. Marcelek wyzdrowiał!

fot. Mały Marcel - wielki guz. / FB

Marcelek właśnie zakończył leczenie nowotworu w USA. Rezonans kręgosłupa i główki nic nie wykazał. Chłopiec może wracać do domu, choć w obecnej sytuacji nie jest to takie proste.

Mały mieszkaniec Krotoszyna ma obecnie 14 miesięcy. W połowie listopada rodzice usłyszeli straszne informacje. Ich jedyny syn jest poważnie chory. Diagnoza brzmiała jak wyrok - medulloblastoma, nowotwór, guz mózgu. W Polsce lekarze proponowali tylko chemię, którą dziecko cały czas przyjmowało, jednak było pewne, że to nie wyleczy Marcelka. Zrozpaczeni rodzice zaczęli szukać ratunku na całym świecie i pojawiło się światełko w tunelu - leczenie w USA. Koszty leczenia przerosły możliwości finansowe rodziców. Dlatego postanowili poprosić o pomoc. Dzięki wsparciu wielu osób dobrej woli udało się zebrać ogromne pieniądze i chłopiec wraz z rodzicami mógł wyjechać do USA.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Leczenie trwało kilka miesięcy, ale właśnie nadeszły wspaniałe informacje. Marcelek jest zdrowy. Mój wczorajszy rezonans kręgosłupa i główki wykazał, że jestem CZYŚCIUTEŃKI! Lekarze są pod ogromnym wrażeniem jak silnym dzieckiem jestem i z jaką determinacją przechodziłem każdy kolejny etap leczenia, a przy tym nie tracąc uśmiechu! - napisali na portalu społecznościowym rodzice chłopca, za każdym razem podkreślając swoją wdzięczność za ogromne wsparcie, jakie dostali od wielu osób.

W poniedziałek chłopiec będzie miał jeszcze kontrolny pomiar parametrów krwi, później konsultacje i jeśli wszystko się powiedzie możliwy będzie powrót do domu, jednak obecnie nie jest to takie proste. Między innymi z powodu koronawirusa. Rodzice obawiają się o bezpieczeństwo chłopca, dlatego będą zabiegać o rządowy samolot. Mamy nadzieje, że chociaż w ten sposób nasze państwo będzie skłonne nam pomoc.. pieniążki już zbieraliśmy na własna rękę - może chociaż postarają się o bezpieczny lot dla swojego dzielnego obywatela - piszą rodzice Marcelka.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
6.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro