Reklama
Reklama

Po Wierzbięcicach błąkała się 88-latka. "Nie potrafiła powiedzieć, co robi w Poznaniu"

fot. Straż Miejska

Na miejsce wezwano strażników miejskich.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 20:30 przy ul. Wierzbięcice. Okazało się, że starsza kobieta była przekonana, że znajduje się w Dęblinie, niedaleko miejsca zamieszkania. Podała strażnikom imię i nazwisko oraz adres zamieszkania i poprosiła o pomoc w dotarciu do domu, gdyż zabłądziła.

ÓSMIOKLASISTO sprawdź swoje preferencje zawodowe-TEST ON-LINE. Gratis dla wszystkich wybierających profil medyczny. Warto poznać swoje zainteresowania, preferencje naukowe. Profesjonalne testy predyspozycji zawodowych.
REKLAMA

Kobieta nie miała przy sobie żadnych dokumentów, nie posiadała również numeru telefonu do rodziny. Na pytanie strażnika: co robi w Poznaniu, nie potrafiła udzielić odpowiedzi. W międzyczasie dyżurny Straży Miejskiej skontaktował się z komisariatem Policji w Dęblinie i ustalił, że starsza pani od kilku lat nie mieszka już pod zapamiętanym adresem- relacjonuje Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej. Policjant przekazał dyżurnemu SM poznański adres zamieszkania oraz numer telefonu do rodziny kobiety. Niestety, w aktualnym miejscu zamieszkania strażnicy nikogo nie zastali, także nie udało się im nawiązać kontaktu telefonicznego z rodziną. W takiej sytuacji wezwali zespół ratownictwa medycznego - staruszka została zabrana do szpitala - dodaje.
Apelujemy - zwracajmy uwagę na osoby w podeszłym wieku, które mogą potrzebować pomocy - kończy Piwecki.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami z gradem w Wielkopolsce
16℃
10℃
Poziom opadów:
4.7 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
4.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro